JanKa. Wydawnictwo i...
kontakt wydawnictwo redaktornia poradnia dtp przyślij tekst
 
 
 
sprzedaż
nowości
- wkrótce -Andrzej Turczyński
„Kuglarnia”

Joanna Bartoń
„Serce matki”

Monika Abdelaziz
i Ewa Zarychta
„Przystanek Egipt”

Recenzje

Jacek Wąsowicz, „Przystanek Londyn”


19.10.15 Janina Koźbiel
JanKa
Jeśli egzystencjaliści twierdzili, że człowiek jest wrzucony w życie i staje się tym, czym siebie uczyni, to sprawdza się to dziś bardziej niż kiedykolwiek. Dawne społeczeństwa były stabilne. Dziś zmianę przeżywamy permanentnie, przede wszystkim za sprawą nowych technologii, które wydobywają z nas to, czego nawet nie mogliśmy podejrzewać, ale też szczególnie wtedy, gdy odrywamy się od swojego miejsca urodzenia.

więcej...


*
20.12.2015 Aga Ślaska
Szuflada.net

Czytając „Przystanek Londyn”, można poczuć się jak na pokazie slajdów urządzonym przez przyjaciela, który właśnie powrócił po latach do kraju i przy kuflu angielskiego piwa zabawia niezliczoną ilością anegdot i zabawnych historii.

więcej...


20.12.2015 Justyna Gul
Granice.pl

...wiem, że „Przystanek Londyn” będzie lekturą, do której wielokrotnie będę powracała...

więcej...


26.11.2015 Wacław Holewiński
Pisarze.pl

Warto tę książkę czytać, aby uniknąć błędów, warto, aby skopiować niektóre zachowania, warto aby móc powiedzieć: tak, ja też potrafię.

więcej...


15.11.2015 Jarosław Czechowicz
Krytycznym okiem...

Kiedy przed rokiem czytałem, skądinąd świetny, reportaż Ewy Winnickiej „Angole”, brakowało mi w opisie losów polskiej emigracji na Wyspach przedstawienia tych ludzi, którzy bardzo dobrze poradzili sobie z angielską mentalnością i obyczajowością bez większego wyróżniania się. [...] Książka Wąsowicza wypełnia mi tę próżnię...

więcej...


Początek Recenzje Główna

książki
autorzy
wywiady
recenzje
linki
galeria